Ливърпул и Дарби Каунти  завършиха при резултат 0:0 в редовното

...

Феноменален вратар поведе Ливърпул към драматична победа срещу Дарби Каунти

Ливърпул и Дарби Каунти  приключиха при резултат 0:0 в постоянното време в мач от Купата на Лигата. Последваха дузпи, при които " мърсисайдци " съумяха да победят с 5:4, като Куивин Келехър избави 3 наказателни удара, а Харви Елиът вкара победната дузпа, с цел да изпрати Ливърпул в идващия кръг.

Калвин Рамзи опита удар от разстояние в четвъртата минута, само че топката мина настрана от лявата греда на Уилдсмит. В 31-та минута Фабио Карвальо се възползва от неточност в отбраната на гостите и изпрати топка към точката на дузпата, само че Лейтън Стюърт не съумя да реализира добър контакт с топката и пропиля страхотна опция, изпращайки кълбото високо над вратата. Секунди по-късно Уилдсмит не се намеси безапелационно при центриране и Цимикас опита удър от въздуха, само че не бе прецизен.

Фабио Карвальо опита техничен удар в 54-та минута, само че не съумя да затрудни вратаря на гостите, който отрази. В 80-та минута Дарби Каунти имаше опция да вкара, само че Джо Гомес притисна съперника си, а Келехър уволи умерено удара на нападателя на " овните ". Минута по-късно Харви Елиът бе гениално изведен самичък против Уилдсмит, само че стражът направи виртуозно избавяне.

Макголдрик стреля с глава в 86-та минута след хубаво центриране, само че Келехър бе на позиция и отрази. Двата тима не съумяха да си отбележат гол за постоянните 90 минути и следва осъществяване на дузпи.

ДУЗПИ:

Дарби Каунти - 1-ра дузпа - Гол,  2-ра дузпа - Пропуск, 3-та дузпа - Пропуск, 4-та дузпа - Гол, 5-та дузпа - Пропуск

Ливърпул - 1-ра дузпа - Пропуск, 2-ра дузпа - Гол,  3-та дузпа - Пропуск, 4-та дузпа - Гол, 5-та дузпа - Гол

Ливърпул в профил Дарби Каунти с 5:4 при дузпите.

Стартови сформира:

Ливърпул:  Куивийн Келехър, Калвин Рамзи, Джо Гомес, Натаниъл Филипс, Константинос Цимикас, Алекс Окслейд-Чембърлейн, Лейтън Стюърт, Стефан Байчетич, Боби Кларк, Мелкамоу Фрауендорф, Фабио Карвальо

Треньор:  Юрген Клоп

Дарби Каунти: Джо Уилдсмит,  Ейрън Кашън, Хейдън Робъртс, Конър Хурихейн, Крейг Форсайт, Кори Смит, Макс Бърд, Люи Сибли, Уилям Осула, Джеймс Колинс, Натаниел Мейндъл-Лайнс

Треньор:  Лиъм Росениор